Ми робимо заміну акумуляторів


Практично кожен, хто користувався тим самим iPhone, iPad, MacBook або будь-яким іншим мобільним пристроєм більше двох років, стикався з проблемою швидкого розряду його акумулятора. Якщо відразу після покупки девайс впевнено доживав до ночі, після тривалої експлуатації він важко дотягує до вечора.

Ми розберемося з питанням та розглянемо три шляхи перевірки акумулятора iPhone або iPad за допомогою софту для різних платформ: coconutBattery для OS X, iBackupBot для Windows та Battery Life для iOS – кожен вибере зручний саме для себе. А як бонус протестуємо акумулятор MacBook і дамо необхідні загальні поради по темі.

1. Критична кількість циклів - тоді акумулятор вже не справляється

1

Щоб розібратися з цим питанням, ми вирішили не брати якісь офіційні чи не сильно дані з мережі. І звернулися до кількох ремонтних майстерень, які стикаються із цією проблемою практично щодня.

Благо, всі вони побачили у нас потенційного клієнта і не відмовили у експертній інформації. Більшість із опитаних (всього ми звернулися до десяти неофіційних сервісних центрів) відзначили 500 циклів для iPhone, iPad і MacBook до 2009 року, а також 1000 циклів для MacBook після 2009 року як офіційні критичні показники.

Нікуди не подітися - після 500 циклів перезаряджання акумуляторiPhone треба замінювати.

Звичайно, після цих значень користуватися пристроєм можна далі, але на даному рівні фактична ємність батареї досягає майже 80% від заявленої та стрімко зменшується.

Проте з цього правила можуть бути винятки. Так, наприклад, батарейка може поводитись цілком нормально і після 1500 циклів, а іноді «вмирає» вже після 40. В останньому випадку це напевно пов'язане з попаданням в корпус вологи або перепадами напруги, з якими не впорався вбудований захист.

2. Тест акумулятора iPhone, iPad та MacBook через coconutBattery для OS X

2

У використанні coconutBattery немає зовсім нічого складного. Нам потрібні перша та остання вкладки програми – на них вказано кількість циклів зарядки-розрядки (Loadcycles) MacBook і iPhone чи iPad відповідно.

У моєму випадку це 91 цикл для особистогоMacBook Pro 13’’ та 284 для iPhone 6, який тимчасово замінює мій iPhone 6s. З таким ритмом використання до заміни акумулятора потрібно морально готуватися не дуже швидко.

До речі, на iPhone 5s моєї дівчини, який став приводом для написання цієї статті, вже майже 800 циклів перезарядки — батарейку потрібно поміняти якнайшвидше.

Шанувальникам екосистемиApple програму coconutBattery можна сміливо рекомендувати як універсальне рішенняяк для комп'ютера, так і для мобільних девайсів.

3. Перевірка батарейки iPhone або iPad з iBackupBot для Windows

4

Давайте начистоту, iBackupBot — це жахлива неінтуїтивна утиліта, якої ніколи не було б у такій добірці, якби розробники coconutBattery адаптували своє рішення для Windows.

Тим не менш, тут є весь функціонал, що цікавить нас, який знаходиться в меню More Information — рядок CycleCount.

4. Визначення кількості циклів перезарядки на iPhone або iPad із Battery Life

3

Впевнений, не найкрасивіший, але найпростіший спосіб діагностики акумулятора iPhone — мобільний додаток Battery Life, який не вимагатиме жодного додаткового обладнання.

Дані, що цікавлять нас, знаходяться в розділі Raw Data — рядок Cycles. Жодного цікавого функціоналу тут більше немає.

5.«Морозний» тест iPhone та iPad – особливо актуальний у зимовий час

iPhone-6s-Plus-Winter-snow-ice

Якщо iPhone або iPad вимикається вже після 10-15 хвилин, проведених на морозі, його акумулятор однозначно потрібно міняти. Нормальна «жива» батарея має поводитися в штатному режимі.

Проте зловживати мобільними пристроями на холоді не варто, адже нічого корисного у таких стресових ситуаціях немає. Більше того, ті ж самі MacBook взагалі дуже погано переносять мороз, тому працювати з ними взимку на вулиці не потрібно.

6. Забудьте міфи - загальні поради щодо заряджання батареї iPhone, iPad або MacBook

5

Міф 1. Акумуляторам iPhone, iPad або MacBook потрібне "тренування" - кілька повних циклів зарядки-розрядки для збільшення ємності.

Ні, в них використовуються батарейки на базі технології Li-ion, які не вимагають такого калібрування.

Міиф 2. Тривала зарядка скорочує термін життя батареї - наприклад, залишаємо пристрій підключеним до мережі на ніч.

У цьому немає нічого страшного, спеціальний контролер перекриє подачу живлення, коли акумулятор повністю зарядиться - принаймні якщо ви використовуєте якісний адаптер.

Міф 3. Підключати зарядку потрібно якомога рідше — тоді тих же циклів буде менше.

Один цикл – це заряджання акумулятора від 0 до 100%. І зарядка пристрою від 50 до 100% двічі – це не два цикли, а один. Тим не менш, часте підключення-відключення пристрою від живлення все-таки шкодить акумулятору.

Міф 4. Блоки живлення від iPad шкодять iPhone

Блоки живлення від iPad не шкодять iPhone Вникати в деталі не станемо, але фахівці, з якими ми поспілкувалися в рамках даного матеріалу, дали добро. Більше того, вони уточнили, що потужніші блоки живлення від MacBook Pro не шкодять тим же MacBook Air — головне, щоб вони були максимально високої якості. На цьому краще не заощаджувати.

Міф 5. Закриття програм із багатозадачності збільшить час автономної роботи.

Ні, і перестаньте це робити.

Міф 6. Бездротові інтерфейси дуже розряджають батарейку.

Як виявилося, вони навіть надто невибагливі до енергетичних ресурсів — ненажерливим елементом пристрою є його екран.

Міф 7. Існують акумулятори підвищеної ємності.

Деякі ремонтні майстерні або інтернет-магазини пропонують акумулятори для iPhone підвищеної ємності - особливо багато їх було для четвертої та п'ятої серій. Це розлучення чистої води, адже нічого подібного просто бути не може.

Пара порад

При зарядці iPhone, iPad або Mac потрібно використовувати або оригінальні блоки живлення, або аналоги максимально високої якості. У них у будь-якому випадку має бути захист від перепадів напруги, яким не можуть похвалитися бюджетні варіанти.

Це ж стосується зовнішніх акумуляторів або автомобільних зарядних пристроїв - стрибки напруги, які спричиняють дорогий ремонт, у цьому випадку не рідкість.

А ось з кабелями Lightning-USB все простіше. У гіршому випадку пристрій просто не заряджатиметься або синхронізуватиметься.

Це цікаво

На старих MacBook Pro Unibody та Air (2008-2012) ремонтні майстерні іноді стикаються з помилками контролера батареї. Їх ще можна позбутися за допомогою програматора, але не на довго. На моделях 2012+ «влізти» в батарею набагато складніше, такі дії особливих плодів не принесуть.

А скільки у вас? Час міняти чи можна потерпіти?

Заміна скла на Айфон Харків